SLEDUJ NÁS

7 tipů, jak se starat o svou kabelku

25. října 2015 Kbas Blog

Ženy mají pro kabelky slabost. Je to prostě nesporný fakt, který potvrdí každá z nás. A pochopitelně, kabelek třeba mít co nejvíce. Jedna kabelka se hodí do práce, druhá je ideální na večerní procházku do města, další je zase svým objemem hotové příruční zavazadlo.

No i když je máme hodně a nové si kdykoliv rady dokoupíme, vždy je nám líto, když o některou z kabelek přijdeme. Co dělat, aby vydržela co nejdéle? Poradíme vám, jak na to!

Kabelky střídejte

Přestože máte svou oblíbenkyni na každodenní nesení do práce, zkuste ji občas prostřídat s jinými kousky. Každodenním používáním se kabelka rychleji opotřebuje a nebude tak dlouho vypadat jako nová. Šetřete materiál kabelky tím, že jim dopřejete čas na odpočinek.

Impregnujte

Hned po zakoupení kabelky ji naimpregnujte. Zvýšíte tak jejich voděodolnost, za co budete vděčná zejména během deštivých dnů. Impregnace vám zaručí také vyšší odolnost vůči nečistotám. Při impregnací je ale samozřejmě nutné brát ohled na materiál, ze kterého je kabelka vyrobena.

Kabelku nepřetěžujte

Ano ano, my ženy máme za každých okolností obrovské množství velmi nutně potřebných věcí, které se sebou musíme nosit v kabelce. Výrobci kabelek na to samozřejmě myslí, proto je vyrábějí z kvalitních a pevných materiálů, které vydrží opravdu hodně. Pokud však chcete kabelce zaručit delší životnost, zbytečně ji nepřetěžujte . Vyházejte si z ní nepotřebné věci a potěšíte tak nejen materiál na kabelce, ale i vaši páteř.

Čistěte

Dopřejte kabelce pravidelné čištění. Přestože se nemusí zdát extrémně špinavá, pokud ji budete pravidelně, v menších časových intervalech čistit, bude vypadat mnohem lépe, než kdyby ji čistíte až když to bude opravdu nutné. Kabelku ale neperte, stačí ji jemně přetřít navlhčeným hadříkem nebo jemným kartáčem.

Dbejte na uskladnění

Pokud chcete, aby vaše kabelka dlouho držela svůj původní tvar, dávejte si pozor, kam a jak ji odkládáte. Když kabelku nepoužíváte, vyjměte z ní všechny věci a uložte ji do skříně tak, aby nebyla nikde zmačkaná. Pokud byste na ní zapomněli něco těžké, tvar kabelky by se mohl nenávratně poškodit.

Udržujte vnitřní čistotu

I když jsou ženy tvorové opravdu čistotné, častým nošením přece jen vznikne uvnitř kabelky nepořádek. Rozsype se pudr, odpadne nějaký ten drobeček z jídla, nebo potrhá zapomenutá ubrousek, to vše se postupně nasbírá a vytvoří nežádoucí odpad v kabelce.

Abyste předešli velkým nánosem špíny, pravidelně svou kabelku vyprázdněte a celou ji vysypte. Ideální bude, když ji i vysajete ručním vysavačem .

Dávejte si pozor

Když se budete k věcem chovat šetrně, vrátí vám to na své životnosti. To samozřejmě platí i při kabelkách. Například si dávejte pozor, kam kabelku odkládáte. Nepokládejte ji na zem , ale pokud je to možné, odložte ji na židli nebo na stůl.

Pokud prší, zbytečně ji nevystavujte dešti , ale zkuste i ji pojmout pod deštník. Při dešti si dejte pozor i na barvu a kvalitu svého oděvu. Mohlo by se totiž stát, že při navlhnutí barvu „pustí“ a zabarví vaši kabelku.

Pokud tedy chcete své kabelce zaručit co nejdelší životnost, dodržujte těchto pár základních rad a výsledky sami uvidíte. Pokud toužíte po nové kabelce, o kterou byste se chtěli starat, navštivte náš internetový obchod s kabelkami .

7 tipů, jak se starat o svou kabelku

od Kbas čas na čítanie: 3 min
0